Nieformalna grupa Przystań Blisko powstała w Rzeszowie w 2014 r. To lokalna społeczność świadomych rodziców. Początkowo jej członkowie spotykali się regularnie, by wymieniać się doświadczeniami, dzielić problemami oraz dawać sobie nawzajem empatię. Równocześnie powstała grupa wsparcia na Facebooku. Rozrastająca się grupa już w 2014 r. zaczęła organizować warsztaty z psychologami, terapeutami oraz trenerami Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy nie tylko dla siebie, ale dla coraz szerszej grupy znajomych i znajomych znajomych.

Kiedy w czerwcu 2017 r., okazało się, że trzy ważne dla nas trenerki: Agnieszka Stein, Monika Szczepanik i Marta Sikorska znalazły wspólny termin w swoich kalendarzach na wizytę w Rzeszowie, wahałyśmy się tylko przez chwilę. „Robimy to tylko dla nas czy dzielimy się?”Postanowiłyśmy się podzielić J I tak właśnie myśl o festiwalu zaczęła się zamieniać w Festiwal Relacji, który odbył się 7 i 8 stycznia 2017 r. W tym roku, dzięki wspaniałemu odbiorowi naszej imprezy, wsparciu patronów honorowych, sponsorów, partnerów i patronów medialnych mamy przyjemność organizować drugą edycję wydarzenia.

Sukces Festiwalu Relacji zachęcił nas do dalszych działań, dał siłę i wiarę, że możemy kreować rzeczywistość wokół nas. Z tego poczucia mocy powstała kolejna inicjatywa, która ze sfery marzeń przeszła w sferę działań. Marzyłyśmy o bezpiecznej i przyjaznej szkole dla naszych dzieci. Dzięki temu powstała pierwsza i jedyna „wolna szkoła” – klub zrzeszający dzieci i rodziców w edukacji domowej, na Podkarpaciu.

Kolejnym krokiem było powołanie do życia Fundacji Przystań Blisko. Misją Fundacji jest upowszechnianie edukacji opartej na świadomym uczeniu się z własnej woli w społeczności równych praw i wzajemnego szacunku. Zajmujemy się głównie organizacją warsztatów edukacyjnych dla dzieci, a także warsztatów dla rodziców, które mają na celu wzmacnianie relacji rodzic-dziecko. Propagujemy prawidłową komunikację bez używania przemocy, w szczególności ideę Porozumienia bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości.

Małgorzata Fornal – Żona i mama dwóch chłopców. Zafascynowana ideą NVC, Rodzicielstwem Bliskości, a także od niedawna edukacją alternatywną. W ciągłym rozwoju.

Karolina Fornal – Mama trojga. Praktykuje rodzicielstwo bliskości i porozumienie bez przemocy. Organizuje warsztaty w tym duchu. Szuka alternatywnych dróg rozwoju dla siebie i swoich dzieci.

Patrycja Kita – Niespokojny duch. Mama dwójki. Mimo wielu przeciwności charakteru stara się praktykować Rodzicielstwo Bliskości i Porozumienie bez Przemocy. Szuka dobrych miejsc lub tworzy je dla siebie i swoich bliskich. Cały czas w drodze.

Maria Stępak – Żona, mama trójki. Od 2014 roku doradczyni noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po kursie w Akademii Noszenia Dzieci. Prowadzi bloga i sklep internetowy pieluszkowo.com, poprzez który propaguje ideę Rodzicielstwa Bliskości. Zawodowo nauczycielka języka angielskiego.

Dorota Rut-Kluz – Nauczyciel w Instytucie Filologii Angielskiej, UR gdzie staram się wykorzystać potencjał studentów i swój. Domowo jestem żoną i matką syna i córki, co zaprowadziło mnie do rodzicielstwa bliskości i później do idei porozumienia bez przemocy, a teraz zmierzam w kierunku edukacji alternatywnej. Wiem, że dzieci, ze swojej natury, chcą się uczyć i potrafią same wziąć za to odpowiedzialność, jest im tylko potrzebne wsparcie i przewodnictwo.

Renata Drążek – mama dwóch córek, w ciągłym rozwoju, odkrywaniu pokładów wewnętrznej mocy. Uczę się NVC od 2014 roku. Zawodowo wspieram w poznawaniu i używaniu języka angielskiego.

Kontakt

Napisz wiadomość

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search